Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy SYBIHA ev sahipliğinde ‘Ukrayna Silahlı Kuvvetler Günü’nün 28. Yıldönümü nedeniyle Ankara Atlı Oteli’nde bir resepsiyon düzenlendi.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği tarafından verilen resepsiyona, Türkiye’de bulunan yabancı ülke misyonlarının temsilcileri ve ataşeleri katılım gösterdi. Çok sayıda ülke askeri ataşesinin bulunduğu toplantıya; Türkiye Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, resmi ziyaret kapsamında Türkiye’de olan Ukrayna Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral İgor Voronçenko, Türk Silahlı Kuvvetleri Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Adnan Özbal, Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy SYBIHA , Ukrayna Savunma Ataşesi Albay Vyaçeslav Latış katıldı.

Ukrayna ve Türkiye milli marşlarının okunmasının ardından başladı. Açılış konuşmasını yapan Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy SYBIHA , “Silahlı Kuvvetler, Ukrayna’nın toprak bütünlüğü ve egemenliğinin garantisidir. Onların varlığı, Ukrayna’da barış ve toprak bütünlüğünün sağlanmasını amaçlayan müzakerelerin başarısı için güçlü bir araçtır.” dedi

Resepsiyon kapsamında, Türkiye ve Ukrayna bayraklarının olduğu pasta kesildi. Ayrıca, resepsiyona katılan farklı ülkelerin temsilcileri ile beraber hatıra fotoğrafı çektirildi.

Metin Aslım – Ukrayna  Milli Günü