17 Eylül 2018 tarihinde ,2018-2019 eğitim ve Öğretim yılının başlaması münasebeti ile yayınlamış olduğu mesajın da ;

Yaklaşık 19 milyon Öğrencimiz için ders başı yapma zamanı Ülkemizin gelecek nesillerin güvencesinin teminatı olan Öğrencilerimiz bizim en kıymetli varlıklarımız.

Her yıl olduğu gibi , dijital dönüşüme uyum sağlamanın önemine vurgu yapanSARITOPRAK , bu yılda kodlama ve robotiği erken yaşlarda çocuklarla buluşturduğumuz takdirde, uluslararası rekabette eğitim kalitesiyle parlayan bir ülke olabiliriz. Eğitim bir ülkenin geleceğinin güvencesidir.

Türkiye’nin aydınlık yarınlara ilerlemesi, dünyanın önde gelen ekonomilerinden biri olması için nitelikli, üretken ve girişimci bireyler yetiştirmenin önemine işaret eden Veli SARITOPRAK ;

“ Gençler’i eğitimle ,bilimle ,fen ile toplumsal ahlaki kuralları öğreterek yetiştirmek, Milli eğitimin en temel asli görevlerinden bir kaçıdır. Geçmiş de olduğu gibi, bugünde 2018-2019 öğretim yılında yeni bir eğitim ve öğretim dönemi ne başlayan tüm okullarımız ve eğitim kadromuz da yer alan Öğretmenlerimiz -Müdürlerimiz .Müfettişlerimiz ve diğer tüm yetkili birilerimiz , inanıyorum ki ,Ülkesi ve yaşadığı toplum adına ,başarılı, kendine güvenen gençler yetiştirecek. Dedi.

Veli SARITOPRAK ;

Ülkemiz’in ; Eğitim ve Öğretim Camiasının Saygın Kurumu ; Milli Eğitim Bakanlığımız başta olmak üzere ,Kıymetli değerleri yarınlara hazırlayan ,yetiştiren çok kıymetli değerlerimiz öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, onların saygıdeğer Velilerine , selam ve sevgilerimi iletirken sağlıklı, başarılı ve huzur dolu bir eğitim öğretim yılı diliyorum” 

 Veli SARITOPRAK

TÜSİAV  GENEL BAŞKANI