1994 yılında Ankara da dünyaya gelen İbrahim TÜRK : öğrenim yıllarının tamamını Ankara da tamamlamıştır.

İbrahim TÜRK ; “Enerji Sektöründe” ilklere imza atan bir karakteristik bir yapıya sahip.Babası Vedat TÜRK ..ENERJİ sektörünün tanınmış insanlarından ..Bölgesinde LPG-OTOGAZ ve TÜPLÜ sekmentinde” Uzman kadro anlayışının birlikteliğini kurmuş ve oluşturmuş olduğu ekip ile bölgenin ve ülkemizin en geniş ağına sahip HİZMET GAZ Dağıtım Şirketini kurarak Türkiye de ilk olmanın gururunu yaşatmıştır.

İbrahim TÜRK : Babadan gelen kültür,saygı ve ahde vefa geleneğini devam ettirmek adına,Sektörde devamlılık ilkesini sürdürmüş ve Çorum Kırıkkale ve Ankara merkezli faaliyetlerini. TÜRKPET Petrol Ürünleri ve ICT Turızm.Insaat ve Otomotiv Şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak halen sürdürmekte.

İbrahim Türk :

“Bizler yeni kuşak da ,Ülkemiz de kurucu kuşaktan ,ikinci ,üçüncü kuşaklara Yönetimi devir alma adına mücadelemizi bu yönde veriyoruz. Şirketlerimizin devamlılığını sağlamak, Yönetimi geliştirmek adına, elimden geleni yapıyorum.

Çalışmalarımdan ilham almak iş hayatım için çok önemli. Hedeflerimin, kapasitemin çok yüksek olduğunu biliyorum .Başarılarım, çalışma coşkusunu; çalışma coşkum ve azmim ise başarıyı arttıracaktır. Benim ana hedeflerim arasında bu ilkeler kesinlikle vardır.

Enerji sektöründe, ülkemizin sorunları kadar,sektör bileşenlerinin sorunlarının da çözümünde, biz iş insanlarının öncü roller üstlenmelerini gerektiriyor. İnsanlığın geleceğini tehdit eden, enerji de sürdürülebilirlik sorunları da öyle. Bizler ;sektörde yeni vizyonlara açığız.LPG SEKTÖR ü gerçekten sıkıntılı süreçlerden geçiyor.Bütün Sektör Temsilcileri bu süreçten muzdarip. Ben enerji Sektörünün ilerleyen Döneminde .Yenilenebilir Enerji kaynaklarının Ülkemiz adına öneminden bahsetmeden geçemeyeceğim. Dünyamızda, artık Petrol ve Doğal gaz kaynaklarının azalması nedeni ile temiz ve daha az maliyetli yenilenebilir enerji kaynaklarına talepler büyük önem kazanmaktadır.Enerjiye olan talebin artması ,enerji fiyatlarını (petrol-doğalgaz ,LPG-LNG ) artırmış,daha ucuz enerji elde etmek için bu defa Gelişmiş ve Gelişmekte olan (Ülkemiz gibi) .diğer enerji kaynaklarına hızla yönelmişlerdir.

Dünya da; Güneş,Rüzgar.Hidro Güç kavramları hızla yerini almakta.Ülkemizde yeni bir enerji vizyon olarak .artık hayatımıza yavaş yavaş giriyor. Dedi.

Genç.dinamik.ufku aydın bir şahsiyet olan İbrahim TÜRK: Enerji Sektöründe istihdam ve sürdürebilirlik felsefesi içerisinde .Ülkemiz adına ;Girişimci ve yardımsever tutumundan dolayı kendilerine teşekkür ediyor.

Enerjin hiç bitmesin diyoruz.

Genç Patronlar