2016 yılının Temmuz ayının 15. günü .Türk Demokrasisine , Türkiye siyasi tarihinin en ağır saldırısı yaşandı. Anadolu’daki bin yılı boyunca hiç tanık olmadığı, en alçak ihanet girişimi ile karşı karşıya kaldı. Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üzerinden ülkemize açık bir saldırı yapıldı. Elli yıl boyunca Batılı istihbarat teşkilatları tarafından devlet içine yerleştirilen bir terör örgütü, Türkiye Cumhuriyeti’ni rehin almaya çalıştı.

Hedef; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ,ve onun bağlı olduğu Hükümet sistemini devirmek , devleti işlemez hale getirmek, ardından milleti birbirine kırdırmak ve Türkiye’yi parçalamaktı.

Tanklar kışlalardan çıkmış, ordu içindeki vatan hainleri sokaklara salınmış, köprüler tutulmuş, ülkenin Cumhurbaşkanı için suikastçiler gönderilmiş, binlerce kişilik infaz listeleri hazırlanmış, on binlerce insan için toplama kampları belirlenmişti. Milletin Meclisi bombalanmış, sivil insanlar tanklarla ezilmiş, sokakta insanlar kurşun yağmuruna tutulmuş, bir katliam başlatılmıştı. Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) bağlı askerlerin gerçekleştirmeye çalıştığı hain darbe girişiminde 250 ye yakın asker, polis ve sivil vatandaş şehit edildi.

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara akın eden milyonlarca vatandaş, darbe girişiminin başarıyla püskürtülmesinde önemli bir rol oynadı. 16 Temmuz’a girilen ilk dakikalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Marmaris’te basın mensuplarına darbe girişimine ilişkin olarak açıklama yaptı. Darbe girişiminin milli iradeye yönelik bir ayaklanma hareketi olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, kalkışmaya karşı halkı meydanlarda toplanmaya davet etti.

İstanbul’da bulunan Köprüler ,Havalimanları ,Meydanlar , İl Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TRT gibi kritik noktalara akın eden vatandaşlar, darbecilere karşı bedenlerini siper etti. Bu durum Başkent Ankara da da farklı değildi. Ama meydanlar yurtsever vatandaşlarımız

tarafından dolduruldu. Bu noktalar arasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Genelkurmay Başkanlığı, MİT ve Kızılay da yer alıyordu.

15 Temmuz’un ardından darbe girişimi başarıyla püskürtülürken, 81 ilde 7 gün 24 saat boyunca demokrasi nöbetleri sürdürüldü. İstanbul ve Ankara gibi kentlerde eş zamanlı olarak birçok etkinlik düzenlenirken, 81 ilin tamamında vatandaşların katıldığı demokrasi nöbetleri tarihe geçti.

İşte Böyle bir 15 Temmuz 2016 tarihin de Milletimiz Destan yazdı. Ama onların hesap edemediği bir mucize gerçekleşti. Milletimiz birkaç saat içinde vatan -Millet -Bayrak Ülkü çevresinde kenetlendi. Türkiye’nin her yanında milyonlar birleşti.. Halkımız tanklara, kurşunlara karşı yürüdü. tarih yazılıyordu.

İşte 2018 yılının 15 Temmuz unda , Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘ın mesajında belirtdiği üzere ; Türkiye’nin sıkıntıya düşmesini, diz çökmesini, pes etmesini bekleyenleri bugüne kadar sevindirmedik, yarın da sevindirmeyeceğiz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Rabbim bu milleti, bu ülkeyi ilelebet korusun, muhafaza etsin. Tekrar tüm şehitlerimiz Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza Allah’tan şifalar temenni ediyorum. İnşallah birliğimiz daim olsun.”

Bu duygularla bizlerde ; Türk Ulusuna Cenab-ı Allah bir daha 15 Temmuz lar yaşatmasın dileklerimizi sunarken . Sağlıklı huzurlu yarınlar temenni ediyoruz.

Millet Eğilmez Türkiye Yenilmez.
Saygılarımla

Levent Kandemir