Anadolu Selçukluları’ nın başkentliğini yapmış,Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan , Konya ; Türkiye ‘nin yüz ölçümü bakımından en büyük ili ve en kalabalık yedinci şehridirBüyük mutasavvıf Hz. Mevlana‘ nın burada yaşaması ve türbesinin burada bulunması şehre ayrı bir özellik ve kimlik kazandırmaktadır.

Mustafa ERGİ .1968 yılında tarih ve medeniyetlerin beşiği Konya da dünyaya geldi.Onun, Öğrenim hayatı yılları, kendi deyimi ile ,bilgi dağarcığının filizlenmeye başladığı yıllar. Konya da filizlenmeye başlayan orta eğitim süreci ; azmi ve kararlılığı ,çalışmaları ile ANKARA SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ Kamu YÖNETİMİ Dalında meyvelerini vermeye başladı . 1990 yılında mezun olduktan hemen sonra ,Devletin idaresinde Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanlığı görevi ile ilk hizmet yılına başladı .

Burada çalışmalar o kadar göreceli ve bir o kadar başarılı idi . ta ki 2000 yılın’a gelindiğinde ,Carnagie Mellon UNİ Public Management -Finance Kurumunda Yüksek Lisansını yaptı . Evli ve 2 çocuk sahibi olan Mustafa ERGİ’ nin bitmek tükenmek bilmeyen çalışma temposu ,Bilgi dağarcığının genişliğini , Ülkesinin insanlarına aktarma hevesi ve azmi yıldırmıyor’du . 2000 yılında Turizm Bakanlığı İşletmeler Genel Müdürlüğü görevine gelmesi bunun bir ispatı idi. Burada 2 yıl görev yapan Mustafa ERGİ , 2002 yılında ,Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Finansman Daire Başkanlığı görevine getirildi. O yıllar da Türkiye Akaryakıt ve Lpg Oto gaz Dağtım Şirketlerinin özerlikleri vardı . isteyen istediği Firmalar dan Ürünlerini tedarik edebiliyorlardı . 2004 yılında EPDK Petrol Dairesi Başkanlığı görevini üstlenen Mustafa ERGİ ; Dağıtıcıların yalnızca kendi Bayiliklerine ürün verebilir yasasının onaylandığı yılda göreve getirildi . Bu bir geçiş Dönemi idi. Ve Türkiye Pazarında zorlu bir dönem başlıyor. İstikrar -dağıtım. Lojistik gibi hizmetler EPDK GİBİ Kuruma bağlanıp ,Daire Başkanlıklarının sorumluluğuna sevk ediliyordu . Mustafa ERGİ bu görevini layıki ile yapıp bu kurumdan yani EPDK dan 2008 yılında ayrıldı .

Türkiye’nin en güzide kuruluşu ALTINBAŞ HOLDİNG bünyesinde Mali işler Grup Başkanlığı Görevine getirildi. Devletin Üniter Yapısı EPDK da kazandığı birikim ve becerileri . ALTINBAŞ ‘ in başarıları için gösterecek idi ve bunu da başardı . 2010 yılında ALPET genel Müdürlüğü bünyesinde ; Enerji ve Lojistik Şirketler Grup Başkanlığı -Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı, PET-DER Yönetim Kurulu Üyeliği ve TOBB PETROL SEKTÖRÜ MECLİS ÜYELİĞİ görevlerinde de bulunmuştur. Halen ALTINBAŞ HOLDİNG ENERJİ GRUP BAŞKANLIĞI VE DENETİM GRUP BAŞKANLIĞI görevlerinde bulunan MUSTAFA ERGİ : Sektöre yön verenlerdendir.

Mustafa ERGİ sırasıyla ;

1-TURAŞ YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ

2-İSTANBUL LÜTFİ KIRDAR ULUSLAR ARASI SERGİ SARAYI YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ

3-TÜBİTAK YÜKSEK BİLİM DANIŞMA KURULU ÜYELİĞİ

4-BAŞBAKANLIK AKARYAKIT KAÇAKCILIĞI YÜKSEK KURULU ÜYELİĞİ

5-ULUSAL MARKER DÜZENLEME KURULU ÜYELİĞİ

Görevlerin de de bulunmuştur.

2018 yılında gerçekleştirilen GS Yönetim Kurulu Toplantısında , Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu üyeliği ne getirilmiştir. yoğun çalışma temposuna rağmen,sosyal aktivite alanlarda oldukça başarılı bir iş insanı olması onun insanları sevmesinden ,yardımsever ve paylaşımcı olması ruhundan gelmektedir.

Muhteşem çalışma azmi ,enerji sektörüne olan katkıları ve engin deneyimi ,Ülkesine olan hizmet aşkı ve sevgisinden dolayı ;

İyi ki varsın Mustafa ERGİ diyoruz.

Saygılarımla

Levent KANDEMİR