Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Twitter’dan yaptığı paylaşıma cevap veren gençlerle sahurda Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir araya geldi. Sahur programına Cumhurbaşkanı Erdoğan da sürpriz yaparak katıldı.

Emine Erdoğan, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden, “Geçen hafta Tayyip Bey öğrenci yurdunda gençlerin sahur sofrasına misafir olmuştu. Biz de bu gece Külliyede gençlerimizle sahur yapacağız. Bu tweete cevap verenlerden iletişime geçeceğimiz Ankaralı gençlerimiz de davetlimiz olacak. Kız öğrencilerimize pozitif ayrımcılık var” mesajını paylaşmıştı. Bu paylaşıma cevap veren binlerce genç sahur davetine katılmak istediğini bildirdi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki sahur programına çok sayıda genç davet edildi.

Emine Erdoğan’ın sahur daveti üzerine Cumhurbaşkanlığı Külliyesine gelen gençlere sürpriz yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan da programa katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın sahurda gençlerle buluşması Cumhurbaşkanlığının resmî Twitter hesabı üzerinden canlı yayımlandı.

Sahur programının ilerleyen dakikalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, programa katılan öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

Sahur programının sonunda, programa katılan gençler için özel hazırlanmış kalem ve defter hediye edildi.