Resmî ziyaretini gerçekleştirmek üzere gittiği Güney Kore’nin Başkenti Seul’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güney Kore Cumhurbaşkanı Moon Jae-in ile Cumhurbaşkanlığı Sarayında bir araya geldi.

Görüşme öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güney Kore Cumhurbaşkanı Moon tarafından resmî törenle karşılandı. ‘Mavi Ev’ olarak bilinen Cumhurbaşkanlığı Sarayındaki karşılama töreninin yapıldığı salona Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Güney Kore Cumhurbaşkanı Moon ve eşi Kim Jung-sook ile geldi.

Türkiye ve Güney Kore millî marşlarının çalınmasının ardından heyetlerini birbirine takdim eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Güney Kore Cumhurbaşkanı Moon, daha sonra baş başa ve heyetler arası görüşmelere geçti.

Törende; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş da hazır bulundu.