Bp Türkiye

Bu yıl ikinci kez düzenlenen BP Türkiye Akaryakıt “ Müteahhit SEÇ-G Ödülleri”nde İstanbul Reklam, TORA Petrol ve Fasad Mühendislik ödüle layık görüldü. Gelişim Ödüllerini ise TEKSER Akaryakıt ve TURPAK aldı. BP Türkiye, akaryakıt yatırım projeleri çerçevesinde birlikte çalıştığı iş ortakları arasında Sağlık, Emniyet, Çevre ve Güvenlik (SEÇ-G) kültürünü yaygınlaştırmak ve teşvik etmek amacıyla “Müteahhit SEÇ-G Ödülleri” programını uyguluyor. Bu kapsamda yapılan “2017 Yılı Müteahhit SEÇ-G Ödülleri” sahiplerini buldu. Bu yıl ikinci kez düzenlenen BP Türkiye “Müteahhit SEÇ-G Ödülleri”nde birinciliği BP’nin istasyon giydirme alanındaki iş ortağı İstanbul Reklam aldı. İkincilik ödülü BP’ye altyapı tesisat, periyodik kontrol ve servis hizmetleri sunan TORA Petrol’e, üçüncülük ödülü ise istasyon inşaat firması Fasad Mühendislik’e verildi. Bu yıl ilk kez verilen Gelişim Ödüllleri’ni ise yıl içerisinde gösterdikleri girişimci ve üstün iş performansları nedeniyle altyapı tesisat, akaryakıt pompası temin-tesis, kontrol ve servis hizmetleri sunan TEKSER Akaryakıt ile otomasyon şirketi TURPAK aldı.

“2017 Müteahhit SEÇ-G Ödülleri” 29 Ocak 2018 Pazartesi günü BP Türkiye Genel Merkezi’nde düzenlenen bir törenle sahiplerine verildi. Ödül töreninde bir konuşma yapan BP Türkiye Akaryakıt SEÇ-G & BP Avrupa Emniyet Sistemleri Müdürü Tunç Büyükmorova şunları söyledi, “Hem kendi çalışanlarımızın hem birlikte çalıştığımız iş ortaklarımızın kişisel emniyetlerinden ve etrafındaki kişilerin emniyetlerinden sorumlu davranışlar sergilemesini bekliyoruz. Bu çerçevede SEÇ-G kültürümüzü benimseyen, bu bilinçle hareket eden müteahhitlerimizin teşvik edilmesi ve bu bilinci çevrelerindeki kişilere de yaygınlaştırmaları için SEÇ-G Müteahhit Ödülleri programını uyguluyoruz. Ödül içi değerlendirme kriterlerimiz, istasyon sahasında SEÇ-G performans denetimlerinden alınan sonuçlar, SEÇ-G süreçlerine gösterilen katılım (Risk Değerlendirme, Emniyetli Çalışma Yöntem Bildirimi, İş Öncesi Toplantısı, Çalışma İzni), denetim sonrası eksiklikleri giderme ve raporlama performansı, genel proje performansı ve proje mühendislerinin görüşleri olarak sıralanıyor. Böylece iş ortaklarımızın faaliyet standartlarını da yükseltmiş oluyoruz.

” Törende konuşan BP Türkiye Akaryakıt Satış Müdürü Erol Varlık, iş ortaklarına teşekkür ederek “BP’ nin Sağlık, Emniyet, Çevre ve Güvenlik (SEÇ-G) performans taahhüdümüz “sıfır kaza” misyonuyla insana ve çevreye zarar vermeden, operasyonlarımızı emniyetli ve güvenilir bir şekilde sürdürmek, tesislerimizde bulunan veya faaliyetlerimizden etkilenen herkese özen göstermektir. BP için çalışan herkes SEÇ-G’nin doğru bir şekilde uygulanmasından sorumludur. Bizim için çalışan herkesin sağlığı, emniyeti ve güvenliği işimizin başarısı için büyük önem taşır. SEÇ-G Taahhüdümüzü yerine getirmek konusunda iş ortaklarımıza da önemli görevler düşüyor, bu çerçevede bugün ödül alan tüm iş ortaklarımızı kutluyorum” dedi.

Dört iş ortağına “Teşekkür Ödülü

” BP, “Müteahhit SEÇ-G Ödülleri” kapsamında firmalardan bağımsız olarak istasyon sahasındaki performansları ile dikkat çeken iş ortaklarına da “Teşekkür Ödülü” verdi. Bu yıl teşekkür ödülü alanlar ve ödül almalarını sağlayan çalışmaları ise şöyle sıralandı.
• Muharrem Yeşilyurt (Tora Petrol) – Saha servis operasyonlarındaki SEÇ-G kültürünü benimsemesi ve emniyetli operasyona verdiği katkılar, hızlı servis taleplerinde SEÇ-G kurallarına sadık kalma ve bu konuda taviz vermeme kapsamında ödüle layık görüldü.
• Hakan Armağan (Gas Grup)– LPG projelerindeki SEÇ-G bilinci ve vermiş olduğu olumlu geri bildirimler, gazdan arındırma operasyonları esnasında emniyetsiz bir durumu önceden tespit edip “emniyetsizse durdur” kültürü paralelinde gerekli aksiyonları eksiksiz alması kapsamında ödüle layık görüldü.
• Murat Yıdırım (İstanbul Reklam) – Saha montaj şefi olarak tüm ekibine aşıladığı SEÇ-G bilinci ile çalışma izni, risk değerlendirmesi gibi dökümantasyon kalitesi ve saha organizasyonunda SEÇ-G hassasiyetini sürekli üst düzeyde tutması ve yüksek riskli işleri yıl boyunca emniyetli şekilde gerçekleştirmesi kapsamında ödüle layık görüldü.
• Cengiz Tekin (Sanat Yapı) – Saha şantiye şefi olarak BP projelerinde saha organizasyonunu ve SEÇ-G kurallarına tam uyum ile tüm saha personellerine aşılaması, bu konuda hassasiyeti ve düzenli atölye toplantılarıyla SEÇ-G bilincini yüksek düzeyde tutması kapsamında ödüle layık görüldü.