Genç Girişimcilere;“Teşviklerden Yararlanın” Çağrısı 

GGYD Başkanı Allıoğlu, İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında verilen destek ve teşviklerin büyüklüğüne dikkat çekti, tüm genç girişimcilere “bu teşviklerden yararlanın” çağrısında bulundu. Allıoğlu, “Kurtuluşumuz istihdam ve üretimde” dedi. 

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Başkanı M.Nezih Allıoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstihdam Seferberliği 2019 çağrısının ve bu kapsamda verilecek teşvik ve desteklerin önemli olduğunu bildirdi. Allıoğlu, Ankara’da da ‘Burası Ankara Burada İş Var’ sloganıyla sürdürülen İstihdam Seferberliği 2019’un başarıya ulaşması noktasında üzerlerine düşeni yapmaya devam edeceklerini bildirdi. İstihdam Seferberliği ile birlikte yürürlüğe giren teşvik ve destek paketinden maksimum düzeyde yararlanılmasının hem işletmelerin, hem ülkenin lehine olacağını kaydeden Nezih Allıoğlu, şunları söyledi:

Genç Girişimcilere Çağrı

“Bütün bu çabalar daha fazla kişiye iş imkânı, daha çok üretim, daha güçlü ekonomiyi hedeflemektedir. Dolayısıyla reel sektörün var gücüyle bu hedef doğrultusunda çalışması, sunulan imkânlardan azami ölçüde faydalanması gerekmektedir. Benim tüm genç girişimcilerimize tavsiyem, İstihdam Seferberliği kapsamında açıklanan yeni paketteki teşvik ve desteklerden kendilerine en uygun olanları değerlendirmeleridir. Yeni paketle işverene sağlanan maaş, vergi ve SGK prim desteği işletmelerin yolunu açacak, bu zor günleri atlatmamızda önemli misyon üstlenecektir.”

Kurtuluşumuz Üretim, İstihdam

Başkan Allıoğlu; Genç Girişim ve Yönetişim Derneği olarak, yeni pakette verilen 8 ayrı teşvikle alakalı üyeleri bilgilendirme, yönlendirme konusunda gereğini yapacaklarını da kaydetti. “Kurtuşumuz daha çok kişiye iş, daha fazla üretim yapmaktan geçmektedir” diyen Nezih Allıoğlu, şöyle devam etti: “Her zaman ifade ettiğimiz gibi işsizlik özellikle de genç işsizlik bu ülkenin kanayan yarasıdır. İşsizliğin azaltılmasında işveren kesimine büyük görev düşmektedir. Yeni teşvik paketinde işverenlerimizin alacakları her yeni istihdamın üç ay boyunca maaşı, sigorta primleri ve vergisi devlet tarafından karşılanacaktır. Bizce bu bile başlı başına çok büyük bir teşviktir.”