TÜRK Sanayici ve İşadamları Vakfı (TÜSİAV) bu yılki iftar yemeklerinin ikincisini Atatürk Orman Çitfliği’nde düzenledi. 24 Mayıs 2018 Çarşamba günü Şençam Lokantası’nda düzenlenen iftar yemeğine başta TÜSİAV Mütevelli Heyet üyeleri olmak üzere iş, siyaset ve basın dünyasından birçok isim katıldı.

TÜSİAV BAŞKANI SARITOPRAK: “RAMAZAN’DA DAHA DA PAYLAŞIMCI OLUYORUZ”

TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, yemeğin açılış konuşmasını yaptı. Sarıtoprak, şöyle konuştu: “Birinci iftarımızı geçtiğimiz pazartesi günü Demetevler’de verdik. Bin 500’e yakın vatandaşımız iftarda oruç açtırlar. Bugün düzenlenen bu ikinci iftarımızı ise hayırsever işadamı Vakfımızın Mütevelli Heyet üyesi Serkan Kundakçı ve Vakfımızın Mütevelli Heyet üyesi Hıfzı Kuruşa (aynı zamanda Şençam Lokantalarının Sahibi) veriyor. Her ikisine de şükranlarımı sunuyorum, teşekkür ediyorum. Hıfzı bey yüksek ateşle yüksek ateşle evine gitmek zorunda kaldı, hepinizden özür dilerken hayırlı Ramazanlar diliyor. Şimdi bu yemeğimizin sponsoru Vakfımızın Mütevelli Heyet üyesi Serkan Kundakçı’ya bir Şükran Belgesi takdim edeceğiz. Bu Şükran Belgesi’ni 30 yıllık arkadaşım, değerli kardeşim Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan takdim edecek. Nevzat bey sıkı bir sivil toplumcudur. Bir çok Derneklerde, Cemiyetlerde, Vakıflarda birlikte olduk kendisiyle. Son örgütlediği Dernek ise Başkent Ankara Meclisi’dir. Kendisi onun Başkanıdır. Ve bu Dernek Ankara’nın en güçlü sivil toplum kuruluşlarından biridir.”

AK PARTİ ANKARA MİLLETVEKİLİ NEVZAT CEYLAN : ANKARA İÇİN ÇALIŞIYORUZ

İftar yemeğine katılan AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan da, “Böyle güzide bir toplulukla birlikte olmaktan ötürü çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Veli Başkan benim 30 yıllık kadim dostumdur. Kendisi çok büyük bir sivil toplumcudur. O sivil toplumcu ruhu sayesinde şuan birlikteyiz. Dünyada en gelişmiş toplumlarda sivil toplumculuğun önde olduğunu görürüz. Türkiye’de de bu girişimlerin gelişmiş olmasından ve daha da gelişeceğinden ötürü mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Biraz önce kendisinin de belirttiği gibi Başkent Ankara Meclisi’nin Yönetim Kurulu Başkanıyım. Ankara’daki bütün hem şehri Dernekleri ve Federasyonlarını bir araya toplayan bir çatı kuruluş oluşturduk. Adına da Başkent Ankara Meclisi dedik. Veli Başkan da kurucularımızdandır. Başkent Ankara Meclisi gayemiz; Ankara’da yaşayanların Ankara ile ilgili dertleri olsun. Ankaramıza ülkemizden diğer illerinden gelen ve burada yaşayan birçok vatandaşımız var. Her birisi kenti memleketi için uğraşıyor doğal olarak ama kenti yaşadığı memleketi unutuyor. İnsanların yaşadığı şehir için bir şeyler yapabilmesi amacı ile böyle bir çatı kuruluş oluşturmak istedik. Ben herkesin yaşadığı kente değer vermesi gerektiğine inanıyorum. Sizlerin de en tabi olarak Ankara’ya katkı sunmak için çaba sarf edeceğinize inanıyorum” şeklinde konuştu.