Almanya’da 3 adet charter uçağı ile faaliyet gösteren Türk Tur Operatörü Anex Tour 2018 sezonuna yönelik çalışmalarına devam ediyor,

Almanya’nın önde gelen 150’ye yakın Alman Seyahat acente sahiplerini Belek’teki Selectum Luxury Resort Hotel’de ağırlayan Anex Tour, yaz sezonuna Alman Pazarı için ümit verdi. Bölge otellerinin kendini tanıttığı çalıştayda aynı zamanda Türk Turizmi hakkında katılanlara bilgi verildi.

Anex Tour Avrupa Direktörü Uğur Ekener böyle bir organizasyonun hem Antalya’nın hem de Türk Turizminin tanıtımına büyük katkı olacağını düşündüğünü belirtti.

Anex Tour Kontrat Müdürü Hüseyin Cihanoğlu hedeflerinin 100 bin Alman turistten fazlasını 2018 sezonunda Türkiye’ye getirmeyi planladıklarını belirterek, bu rakamın Almanya pazarında faaliyete başladıkları 2nci sezon olmasına rağmen büyük bir başarı olduğunu belirtti.

Anex Tour Product Müdürü Şebnem İşcen ise gelen seyahat acenteleri ile birebir ilgilendiklerini belirterek bu organizasyona olan ilgilinin iyi bir sezonun habercisi olduğunu belirtti.

Anex Tour BDT pazarlarında Türkiye’ye en çok turist getiren operatör olarak halen birinciliğini korumakla birlikte Türkiye haricinde de dünyanın birçok destinasyonunda faaliyet gösteriyor. 2017 yılında Almanya Pazarına da giren Anex Tour kendine ait charter uçakları ile bu pazarda hızlı bir büyüme hedefliyor. Almanya’da Türk Tur operatörünün kalmamış olması sonucu yaşanan boşluğu ve müşteri kaybını Anex Tour’un kısa zamanda doldurması bekleniyor.