Hüseyin Bayraktar Kimdir ,Hüseyin Bayraktar,Bayraktar Holdinğ ,Kayseri,İstanbul,Ankara,Antalya ,Orta Anadolu coğrafyasında 3000 yıllık tarihi ile ; Dünyanın en eski şehirlerinden birisi olan , tüm ulusların ilgisini çekmiş ve pek çok uygarlıkların beşiği olmuş ipek yolu şehri Kayseri .. Günümüz Türkiye si’ nin Sanayi ve Endüstri şehri. Kayseri

Hüseyin Bayraktar 1936 yılında Kayseri de dünyaya geldi. Müthiş çalışan dehası ile İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden mezun oldu. 1958 yılında Kayseri’de otomotiv yedek parça ticareti girişimiyle Bayraktar Grubunun temelleri atıldı. Hüseyin Bayraktar ,çalışkan yapısı,ve ülkesine duyduğu üstün sevgi ve şevki onu yıldırmadı. Ülkesine olan sevgisi ,çalışma azmi onu bir çok projede başarılı kıldı.

1974 yılında kurulan Ege Endüstri ve Tic. A.Ş. ticari araçlar için ön, arka, ilave, treyler dingil, süspansiyon sistemleri, bunlara ait parçaları tasarlamak ve üretmek üzere tesis edildi.

Ve ardı sıra :

· Bay-tur

· Yokohama Lastikleri’nin Türkiye Distribütörlüğü,

· Ege Fren,

· Turizm bölgelerinde 3 otel projesi,

· Türkiye’nin ilk alışveriş merkezi “Galeria, Holiday Inn – Marina projesi,

· Fame City Eğlence Merkezi projesi, Holiday Inn Crown Plaza projesi,

· Citroën Türkiye Distribütörlüğü, Subaru Türkiye Distribütörlüğü,

· Carousel projesi, Outlet Center İzmit, Bakü Park Residence projesi,

· otomobil markası Infiniti ,

· Bayraktar Otomotiv-Kayseri ,(İzmit-İstanbul-istinye-İSTANBUL Çekmeköy-Ankara Şubeleri ) ,

· ResistAll

1980 li yıllarda ;Sakıp Sabancı ile olan işbirliği ve dayanışması gözden kaçırılmayacak kadar önemli ve bir o kadar da ,muhteşemdir. Türkiye lastik sanayi LASSA nın kurulması ve geliştirilmesi esnasında ,ortak paydalarda birlikte hareket etmişlerdir. İkilinin sonbeti esnasında Sayın Sakıp Bey’e ; “Ancak her şartta biz olumlu düşünmek ve karamsarlığa kapılmadan hareket etmek zorundayız” sözü ve uyarısı dikkat çekicidir.

Bayraktar Grubu bugün, gayrimenkul geliştirme, gayrimenkul portföy yönetimi, otomotiv distribütörlüğü, perakende hizmetleri ve otomotiv yan sanayi alanlarında, ulusal ve uluslararası pazarlara yönelik olarak çalışan bir sanayi ve ticaret kuruluşu grubudur. Bayraktar Grubu, 2017 yılı sonu itibariyle, ikisi yabancı ortaklı olmak üzere Bir çok şirketi ile Türkiye’nin önde gelen grupları arasında yer almaktadır.

evli ve üç çocuk babası olan Hüseyin BAYRAKTAR ;

Ülkesine olan sevgisi ,çalışma azmi,istihdam kaynakları ve iş gücü, yaptığı yatırımlar ve yardımsever ve hoşgörülü kişiliği ile ;

Ülkemizin idolü,sektörün duayeni ve tartışmasız dehası ile ;

İyi ki varsın Hüseyin BAYRAKTAR

Saygılarımla .

Levent Kandemir .